X
شنبه, ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ۱۳:۰۳ ۱۸۸
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   کلی   کلی   اخبار کوتاه  
 ستاد اصلی   اطلاعیه ها  
چچ
رفع مشکلات کارخانه کنسانتره مس در منطقه محروم رمشک

در دومین جلسه رفع موانع تولید جنوب کرمان انجام شد:

رفع مشکلات کارخانه کنسانتره مس در منطقه محروم رمشک

دومین جلسه رفع موانع تولید جنوب کرمان با حضور استاندار کرمان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان و سایر مدیران در استانداری کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان، دومین جلسه رفع موانع تولید جنوب کرمان با حضور استاندار کرمان، به دبیری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان و حضور سایر مدیران استانی و منطقه ای و سرمایه گذاران در استانداری کرمان برگزار شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در این خصوص گفت: در این جلسه پروژه‌های سرمایه‌گذاری و زیربنایی مناطق جبالبارز جنوبی و رمشک از جمله کارخانه کنسانتره مس، راه‌های روستایی، پروژه‌های ارتباطات و زیرساخت مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

مروجی فرد افزود: در این جلسه، در خصوص مشکل مربوط به تأمین آب کارخانه کنسانتره مس در منطقه محروم رمشک، پس از پیگیری های متعدد، سرانجام بررسی نهایی انجام و مصوبه حل آن با حمایت و همراهی ادارات مربوطه گرفته شد.

وی تصریح کرد: در ادامه جلسه نیز، مسائل مرتبط با برق و محیط زیست این واحد اقتصادی نیز مطرح و درخصوص رفع مشکلات تصمیم گیری شد.

مهندس مسلم مروجی فرد همچنین تاکید کرد: فاز اول این کارخانه با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ 420 میلیارد ریال، اشتغالزایی مستقیم 70 نفری و ظرفیت تولید سالانه 2400 تن کنسانتره مس، آماده افتتاح می باشد.

وی ادامه داد: با همت سرمایه گذار، عملیات ساخت فاز دوم کارخانه مس رمشک نیز با سرمایه مورد نیاز 1500 میلیارد ریال، اشتغال ۱۵۰ نفر و ظرفیت 10000 تن شروع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان در خصوص وضعیت کارخانه مس جیرفت نیز گفت: کارخانه مس سرگز در اسفندقه نیز با سرمایه گذاری 3000 میلیارد ریالی و اشتغالزایی 300 نفری، کامل و آماده بهره برداری می باشد.

استاندار کرمان نیز در ادامه این جلسه به بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص راه‌های روستایی، ارتباطات، زیرساخت و برخی طرح های صنعتی در شهرستان‌های عنبرآباد و قلعه گنج اشاره کرد و گفت: همچنین در مورد تکمیل مصوبات سفرهای قبلی تصمیم گیری شد که برخی از آنها نیاز به تقویت اعتبارات در سال ۱۴۰۰ دارد که فرمانداران باید جمع بندی لازم را ارائه کنند و به صورت ویژه به آنها رسیدگی کنیم.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 6.0565600395203
Query time: 4.7205580075582